Kowalstwo artystyczne

Kowalstwo artystyczne to dziedzina, w której artystycznie wyrabia się różnego rodzaju przedmioty z metalu. Najczęściej są to przedmioty użytku codziennego oraz dekoracje wnętrz. Nasza pracownia kowalstwa artystycznego znajduje się w Gubinie. W kuźni tworzymy między innymi ogrodzenia stalowe, które zachwycają unikalnym wzornictwem i estetyką wykonania.

Jeszcze do niedawna o kowalstwie mówiono, jako o wymierającym zawodzie. Kowale tworzyli przede wszystkim narzędzia użytkowe na potrzeby rolnictwa, zajmowali się podkuwaniem koni, przeprowadzali naprawy przedmiotów stalowych. Dziś jest inaczej i kowalstwo bardziej można porównać do sztuki, stąd szybki rozwój kowalstwa artystycznego. Wiele osób szuka rozwiązań nie tylko praktycznych i trwałych, ale również przyciągających wzrok i unikatowych. Tworzymy przedmioty, których nie da się kupić w popularnych sklepach z akcesoriami do mieszkań. Wypracowaliśmy własny, unikalny i niepodrabialny styl. Produkowane wyroby są kute ręcznie przez mistrzów rzemieślników. Ich oryginalny, dostosowany do życzenia klienta wygląd oraz estetyka wykonania sprawiły, że docenili nas klienci z Polski i zagranicy!

W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi budowę ogrodzeń stalowych, a także elementy dekoracyjne, takie jak żyrandole, świeczniki, skrzynki na listy oraz konstrukcje stalowe. Zachęcamy do składania zamówień!

kowal

Starter