Z jakimi kosztami należy się liczyć, wybierając ogrodzenie kute?
Ogrodzenie pełni funkcję nie tylko ozdobną. W głównej mierze ochrania budynek i jego użytkowników przed wtargnięciem niepowołanych osób na teren posesji. W dobrze opracowanym projekcie ogrodzenia znajdą się informacje nie tylko na temat samego otoczenia domu, ale przede wszystkim konstrukcji płotu, jego posadowienia. Jakie koszty będą dotyczyły ogrodzeń kutych?
Zalety ogrodzeń kutych
Ogrodzenia kute mogą być produkowane zarówno w wersji prostej, jak i bogato zdobionej, w przeciwieństwie do płotów panelowych, ten rodzaj płotów wyróżnia się wspaniałą formą, w prosty sposób można je wkomponować w styl rustykalny, nowoczesny, modernistyczny, czy klasyczny. Stal kuta jest odporna na odkształcenia i działanie szkodliwych warunków atmosferycznych (np. wysoka temperatura, deszcze, wilgoć, promieniowanie UV).
Jakie koszty trzeba wziąć pod uwagę podczas montażu ogrodzeń kutych?
Zwykle firmy przyjmując zlecenie budowy ogrodzenia kutego doliczają usługi bezpośrednio i pośrednio związane z ich produkcją. W koszt montażu ogrodzeń i bram kutych wliczana jest usługa fundamentowania podłoża, budowa ogrodzenia, prace ślusarskie, montaż napędów bramy oraz niekiedy montaż instalacji domofonowych. Ze względu na fakt, że jest to ciężka i żmudna praca, mimo nowoczesnego parku maszynowego nie może być tańsza, gdyż każdy element zdobniczy wymaga osobistego nakładu pracy. Są to płoty, które mocno przyciągają wzrok, a solidnie wykonane, zabezpieczone przed działaniem wilgoci uchronią ogrodzenie przed utratą pionów. Reprezentacyjność tego rodzaju płotu sprawia, że zlecenie zwykle obejmuje nie tylko samo ogrodzenie, ale również bramy, furtki, czy też stoliki. Metalowe elementy ogrodzeń precyzyjnie wykonane, będą cieszyć oko latami, stanowią prawdziwą ozdobę domu i jego najbliższego otoczenia.